Jdi na obsah Jdi na menu
 


spolehlivě to nevím ani já. Někdo radí jíst často, jiný nejíst vůbec. Jeden přísahá na bílkoviny, jiný (můj spolužák z vysoké školy) na syrovou stravu.

Proto jsem se přihlásila do programu, který dodržuji a za čas s gustem poreferuji, jak to dopadlo. Mám svou hlavu a patřím mezi nevěřící Tomáše, nelíbí se mi, že nás všechny cpou do stejného pytle-líná, otylá, bez vůle, je potřeba každou chvilku telefonicky povzbudit - když Já tloustnu snad i z toho, že musím dýchat, infarkt mi nehrozí a MÝM hnacím motorem je především to, že chci i nadále sportovat a chodit po horách, což s nadváhou není taková pohoda, i když nejde o padesát kil, ale pouze o tři.  A také jsem jeden ze dvou akreditovaných horských průvodců v Jeseníkách, a ten druhý je namakaný člen horské služby, takže je přímo mou povinností udržet se v kondici-nehledě na to, že by byla pěkná ostuda, kdybych sebou švihla na lyžích a můj kolega mne musel zvedat (on je totiž také lyžařský záchranář, na rozdíl ode mne).

Nejsem slepá na obě oči a sebelepší reklama mě nepřesvědčí, že je všechno zlato, co se blyští, když já dobře vím, že není!  Rozhodně neuvěřím svému wellness expertovi,  který mne nikdy neviděl ani na fotce, že káva má 300 kcal , když na balíčku  "nesky" je hodnota 9 kcal pro 100 g. A 100 g si dává do šálku leda sebevrah. Tvrdit, že program může používat každý a zapomenout na aspartam (zakázané to sladidlo pro jedince s fenylketonúrií-nehledě na to, že nechápu, proč někdo energetický koktejl na hubnutí potřebuje přislazovat- ) a na jasné upozornění, že balení obsahuje lepek, což je už docela průšvih (rážový nebo bramborový škrob by posloužil stejně, když už tam musí být)

No nic. Možná je můj wellness expert nějaký začátečník a já měla jen smůlu. Uvidíme, zda se mi alespoň podaří zhubnout těch kýžených 10 kil!

Něco málo, co mi dosud vždycky zabralo,  mohu přihrát už teď...

Potřebujete 1-2 ks kuřecích prsíček, půl balíčku sójových kostiček nebo balíček tofu, půl balíčku polévkové zeleniny (mrkev, celer, petržel, brokolici, česnek, cibuli) 1 malou feferonku zbavenou zrníček, tříbarevný pepř, lžičku kari koření a sůl. Dílem rozstrouhané, dílem pokrájené  vložíme do litrového hrnce s vodou a povaříme- nemusíme vařit dlouho, kuřecím prsům to  neprospívá-stačí cca 10 minut. Maso vaříme vcelku a rozkrájíme až pak-zůstane v něm víc šťávy. A pak už jen šup s tím na talíř a dozdobit petrželkou. Jsou to dvě porce, takže se buď rozdělíme s kámoškou, která také zkouší zhubnot, nebo nám zbyde ještě na večeři. A příteli nebo manželovi, případně synům, navaříme vepřo-knedlo-zelo, ať nevyjí hlady s námi.A není -li "vepřo"moc mastné a "zelo"zatřepané moukou (knedlo- radši přenecháme chlapům) můžeme s nimi také kousek ochutnat.